Erikoiskisojen kausi 2017-2018

Kaupin KesäKisa 28.5.-25.8.2018

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset (päivitetty 25.8.)
Finaaliin 18 parasta ja veteraaneista Olli Kalliomäki ja junioreista Lassi Aalto
Finaalin tulokset

 

Toukopotti 23.4. - 25.5.2018

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaalin tulokset

Markan kisa 26.3. - 22.4.2018

Kilpailujuliste
Tulokset (päivitetty 23.4.2018)
Finaalin tulokset

Kaupin HuhtiHenkäys  26.3.-22.4.2018

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
14 parhaan lisäksi paras B-luokkalainen: Teemu Kauppinen
                                        paras C-luokkalainen: Martti Korhonen
Finaalin tulokset

Tkk:n kevätpamaus 26.2.-25.3.2018

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset

Veteraanipaikoilla finaaliin: Erkki Koivuranta ja Jarmo Saarikko.
Finaalin tulokset

Jokkiskisa   seuraavan kerran 27.2.2018 klo 19.30

Kilpailujuliste & säännöt

Tulokset 16.1  ja 6.2.
Tulokset  27.2.2018

 

 

Markan kisa 15.1 - 11.2.2018

Kilpailujuliste ja säännöt
Tulokset (päivitetty 11.2.2018)
Finaalin tulokset

Rkm-Kisa 29.1.-25.2.2018

Kilpailujuliste ja säännöt
Olosuhde
Tulokset (päivitetty 26.2.)
Finaaliin 14 parasta
Lisäksi Finaaliin
2 veteraania: Tuominen Pekka, Suonpää Jorma

Finaalin tulokset

Seiskojen talviturnaus 2.1.- 28.1.2018

Kilpailujuliste ja säännöt

Olosuhde
Tulokset (päivitetty 29.1.2018)
Lisäksi:  
2 veteraania:  Jarmo Saarikko, Jarmo Ojanen
2  B-lk  : Broms Atte, Nybakka Esko
2 CD-lk : Särkilahti Olavi, Korhonen Martti

Finaalin tulokset

 Jokkiskisa (ti 9.1.2018 alkaen)

Kilpailujuliste & säännöt
Tulokset:
9.1.2018

Veijareitten Kotineliöturnaus

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaalin tulokset
Veteraanieristä finaaliin Irmeli Lähteenmäki ja Erkki Jyrä

Olosuhdekisa 6.12.2017

Kilpailujuliste
Rataprofiilit:
Radat 1, 9, 17
Ratat 2, 10, 18
Radat 3, 11, 19
Radat 4, 12, 20
Radat 5, 13, 21
Radat 6, 14, 22
Radat 7, 15, 23
Radat 8, 16, 24
Tulokset

 

Markan kisa (16.10. –12. 11.2017)

Kilpailujuliste
Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

Cherryn syyskisa

Kilpailujuliste
Punakeilakisa TULOKSET
Rataprofiili
Tulokset
Finaalin Tulokset

Veteraanierästä finaaliin Anna-Maija Nylund

Lisäksi finaaliin:
Paras BCD-luokkalainen:  Päivi Late
Paras nainen:  Anne Hakamäki
Paras juniori: Lauri  Kivioja

TKK:n lokaluukutus

Kilpailujuliste
Rataprofiili
Tulokset
Veteraanieristä finaaliin:
Kuokkanen Tapio 1315 ja Hulkkonen Pekka 1289

Finaalin tulokset

 

2. SenVet-turnaus: Arskan muistokilpailu (18.9.-1.10.2017)

Kilpailujuliste

Tulokset

Finaalin tulokset

Tuplan taonnat (28.8. -1.10.2017)

Kilpailujuliste

Olosuhde

Tulokset

Finaalin tulokset

Markan kisa (14.8. –10. 9.2017)

Kilpailujuliste
Alkukilpailun tulokset
Finaalin tulokset