HUOM Finalistit!
Otattehan mukaanne verokortin tullessanne finaaliin, mikäli et ole liittynyt tukisäätiöön.

Lainsäädännön muutoksen takia kaikkien palkintojen maksuun vaaditaan verokortti summasta riippumatta.

Kesäkisa 3.6 – 1.9.2019

Kilpailujuliste

Olosuhde
Tulokset (päivitetty 2.9 klo 9.30)
Finaalin tulokset
Finaaliin:

14 parasta
2 parasta BCD-luokkalaista:
Öisti Ossi, Veijarit
Lindfors Kauko, RKM-Tre

Toukoturnaus  6.5.- 1.6.2019

Kilpailujuliste
Rataolosuhde
Tulokset
Finaaliin 14 parasta sekä
2 parasta BCD-luokkalaista: Hellsten Helvi & Hietala Joni
Finaalin tulokset

Tuplan taonnat 8.4.-5.5.2019

Kilpailujuliste
Rataolosuhde
Tulokset
Finaaliin 11 parasta sekä
BCD-erikoiserän paras: Hellsten Helvi
2 parasta B-luokkalaista: Kivioja Lauri, Kalliomäki Olli
2 parasta CD-luokkalaista: Makkonen Ilkka, Hokkanen Veikko
Finaalin tulokset

Pääsiäisen maraton 12 sarjaa

Kilpailujuliste
Tulokset

 

Cherryn Sakurakisa 11.3-7.4.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaalin tulokset

Finaaliin tässä järjestyksessä:
Veteraanierän paras: Haataja Pertti
Naisten erän paras: Lintula Satu
15. parasta
Paras juniori: Salmivesi Oskari

Seiskojen Helmikisa  11.2.-10.3.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaalin 16 parhaan lisäksi  8 BCD-luokkalaista:
Heikki Pimiä
Petri Heino
Timo Ijäs
Olavi Laurila
Mika Mäkinen
Jarmo Reiman
Markus Lahti
Teemu Kauppinen
Finaalin tulokset

Kotineliöturnaus  14.1.-10.2.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaaliin 14 parasta
Veteraanieristä Korhonen Martti ja Kohtala Seppo
Paras nainen Nevalainen Mila
Paras juniori Salmivesi Oskari

Finaali

Maraton 12 sarjaa 27.-30.12.2018

Kilpailujuliste

Tulokset

Lapputurnee 17.12.2018 – 13.1.2019

Kilpailujuliste

Olosuhde
Tulokset yleinen
Tulokset veteraanit

Huom!   tulokset korjattu  14.1.2019 klo 18.15!

Finaalin tulokset (yleinen)

Finaalin tulokset (veteraanit)

Olosuhdekisa 6.12.2018 klo 12.00

 

Kilpailujuliste
Olosuhteet:
Hämeenkatu
Itsenäisyydenkatu
Keilakuja
Kuntokatu
Rantatie
Sammonkatu
Tammelantori
Teiskontie
Tulokset

TKK:n 80v. Juhlakilpailu 19.11. – 16.12.2018

Kilpailujuliste
Rataolosuhde
Tulokset
Finaaliin 16 parasta +
2 parasta veteraania: Pimiä Heikki, Irri Jouni
Paras nainen: Korkiamäki Petra
Paras Juniori: Salmivesi Oskari
Finaalin tulokset

Cherryn syyskisa 22.10. – 18.11.2018

Kilpailujuliste

Syyskisan erikoiserä 28.10. klo 12.00
Rataolosuhde
Erikoiserän tulokset
Tulokset
Finaaliin 14 parasta +
Jyrä Erkki (paras BCD)
Mukkula Rami (paras juniori)
Rytkönen Jenna (paras nainen)
Koivisto Jorma (veteraanierän 1.)
Finaalin tulokset

Markan kisa 24.9. – 21.10.2018

Kilpailujuliste
Alkukilpailun tulokset (päivitetty 21.10.)
Finaalin tulokset

Rkm syyskisa 24.9.-21.10.2018

Kilpailujuliste
Rataolosuhde
Tulokset
Finaalin tulokset

3. SenVet-turnaus / 2. Arskan muistokilpailu
8.10.-21.10.2018

Kilpailujuliste
Rataolosuhde
Tulokset
Finaalin tulokset

Tampereen keilailuliiton 80-vuotis juhlakilpailu
27.8. – 23.9.2018

Kilpailujuliste
Rataolosuhde
Tulokset

Finaalin tulokset