HUOM Finalisti! Muistathan ottaa verokortin mukaasi tullessasi finaaliin!
Sakurakisa 23.3. – 19.4.2020
Cherryn Sakurakisa peruttu koronavirusepidemian vuoksi!

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaalin tulokset

SM-sidekick 24.2. – 22.3.2020

huom! Veteraanien SM-kisojen ainana ei merkkarimastersista jaeta pisteitä,
eikä Erkkarimasteria pelata.
Mikäli osallistut veteraanien SM-kilpailuihin, et voi ennen SM-kilpailusuoritustasi osallistua
pelkkään erikois – tai viikkokilpailuun.

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset

RKL Mestaruuskilpailu
Tulokset
A-mestaruus
B-mestaruus
Veteraanit
Naiset

Vuorivillatuoppi (päivitetty 24.2.2020)
Pohjolan hopemalja päivitetty 24.2.2020)

RKM-Tampere 55v. -kisa 27.1. – 23.2.2020

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Halpiserästä finaaliin Seppo Järvinen ja Timo Mäkelä
Finaalin tulokset

Veijareiden Kotineliöturnaus 30.12.2019 – 26.1.2020

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
6+6 tulokset (päivitetty 27.1.2020)

Finaaliin 15 parasta, sekä 6+6 tuloksella:
2 parasta veteraania: Kortemäki Pentti, Heikkinen Rauli
2 parasta BCD-luokkalaista: Kauppinen Teemu, Lahti Markus
paras nainen: Lahti Susanna
Finaalin tulokset

Uuden vuoden maraton 1.1.2020 klo 12.30

Kilpailujuliste
Tulokset

Olosuhdekisa 6.12.2019 klo 12.00

Kilpailujuliste
Olosuhteet:
Radat 9 & 17
Radat 10 & 18
Radat 11 & 19
Radat 12 & 20
Radat 13 & 21
Radat 14 & 22
Radat 15 & 23
Radat 16 & 24
Tulokset

Tkk:n erikoiskilpailu 25.11. – 29.12.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Finaaliin 16 parasta sekä
6+6 sarjan tuloksella
2 parasta veteraania: Mäkelä Kauno, Pimiä Heikki
2 parasta BCD-luokkalaista: Berg Esa, Järvinen Seppo
paras nainen: Kuningas Tanja
Finaalin tulokset

Cherryn Syyskisa 28.10. – 24.11.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset
Punakeilakisa 17.11.2019
Finaaliin 13.parasta +
Vet.erän paras: Esa Siltanen
Paras Juniori: Markus Lahti
Paras Nainen: Kristiina Korhonen
Finaalin tulokset

Tuplan taonnat 30.9.- 27.10.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset

Finaaliin 11. parasta sekä
Paras BCD-erästä: Mankonen Timo
2 parasta B-luokkalaista: Mannerhovi Erno, Hokkanen Veikko
2 parasta CD-luokkalaista: Laurila Olavi, Viik Tuula

Finaalin tulokset

 

3. Arskan muistokilpailu 2.9. – 22.9.2019

Kilpailujuliste
Tulokset
Finaalin tulokset

Kaupin syyskisa 2.9. – 29.9.2019

Kilpailujuliste
Olosuhde
Tulokset

Finaali pelataan 6 sarjaa/ am
Finaaliin  14 parhaan lisäksi 2 parasta BCD-luokkalaista;
Markus Lahti  ja  Hannu Tuulola

Finaalin tulokset